O mně

Vystudovala jsem francouzštinu a již během studií jsem působila jako lektorka v jazykové škole, kde vyučuji dodnes. Zájem o pomáhající profese mě k dovedl k práci asistentky autistické holčičky integrované v běžné základní škole.  Práce s dětmi mi byla vždy blízká, působila jsem i jako vedoucí dětského oddílu a dále se vzdělávám v oblasti péče o děti a jejich blízké. Jsem certifikovaný herní specialista, zabývám se problematikou hospitalizovaných dětí a nabízím poradenství pro rodiče, kteří se chystají na hospitalizaci svého dítěte nebo už v nemocnici jsou.

Narození mých dětí (2010 a 2012) a péče o ně mě přivedly k myšlence věnovat se pomoci dalším maminkám a tatínkům. Absolvovala jsem kurz o kojení pořádaný slovenským sdružením Mamila (obdoba Laktační ligy) a stala jsem se poradkyní pro podporu kojení. Nabízím pomoc a podporu kojícím ženám a všem, kteří se chtějí dovědět více o kojení.

Od ledna 2015 doprovázím ženy k porodům. Mým cílem je podpořit rodící ženu tak, aby mohla prožít porod podle svých představ a aby se pro ni mohl stát posilující zkušeností.

Jsou mi blízké principy kontaktního rodičovství a respektující výchovy. Protože jsem sama maminkou malých dětí, setkávání s rodiči chápu i jako prostor pro hledání inspirace a další osobní rozvoj.

Ve volném čase, pokud mi ho mí chlapci dopřejí, velmi ráda čtu, ale také vařím a peču a ještě raději své výrobky konzumuji.

IMG_1439.DSC08483

Moje vzdělání, kurzy, účast na konferencích:

Studium ošetřovatelství (obor všeobecná sestra) (od 2015, předpokládané dokončení 2018) bakalářský program na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy

Paramana Doula Course (24. – 26. 4. 2015) intenzivní kurz pro duly vedený Michelem Odentem a Lilianou Lammers (www.paramanadoula.com)

Pokračující kurz pro poradkyně o. z. Mamila (31. 1. – 1. 2. 2015)

Výcvik pro duly (2014 – 2015) kurz pořádány sdružením České duly

Pediatrie z druhé strany (12. 9. 2014) Konference o herní práci pořádaná Nadačním fondem Klíček

40. konference Výživa kojenců a malých dětí (7. 6. 2014)

Klíčové momenty v podpoře kojení (2013) – certifikovaný kurz pořádaný o. z. Mamila a UNIPA

Specialista pro hru a komunikaci v domácí a institucionální péči (2010 – 2013) – kurz pořádaný Nadačním fondem Klíček a Vyšší odbornou zdravotní školou v Plzni

Metody a formy práce ve třídě s individuálně integrovaným žákem (2009) – akreditovaný kurz pro asistenty pedagoga pořádaný o. s. Rytmus